trikolora

Jaká jsou hygienická pravidla pro provozy, které se mohou otevřít 11. května 2020 veřejnosti?

Pracovní skupina k uvolňování karanténních opatření při Ministerstvu zdravotnictví v souvislosti s uvolňováním opatření a umožněním otevření některých provozů představila hygienická pravidla pro provozy, které mohou otevřít 11. května 2020 veřejnosti.

V zásadě lze říci, že základní hygienická pravidla zůstávají. Platí povinná ochrana nosu a úst, dodržování bezpečných odstupů a pravidelné mytí rukou vodou a mýdlem. Nezbytné je také provádění povrchové dezinfekce po každém zákazníkovi.

Při poskytování služeb, kde dochází k těsnému kontaktu s klientem, je nutné dodržovat nejen základní hygienická pravidla, ale také je třeba, aby měli provozovatelé těchto služeb zdvojenou ochranu dýchacích cest, to znamená vedle roušky také například ochranný štít. Dále musí zajistit dodržování rozestupů mezi jednotlivými zákazníky a po skončení poskytování služby provést dezinfekci rukou a nástrojů.

Muzea a galerie budou muset zajistit u vstupu možnost dezinfekce rukou a vyčlenit každému návštěvníkovi alespoň 10 m2 plochy tak, aby bylo zaručeno dodržování bezpečných rozestupů. V kinech nebo divadlech bude obsazována každá druhá řada, diváci budou sedět nejvýše dva vedle sebe a od jiných osob je bude oddělovat jedno volné sedadlo, a platí, že celkově v hledišti může být nejvýše 100 diváků. Konzumace nápojů ani potravin nebo jejich prodej zatím nebude umožněn(a).

V restauračních zařízeních v rámci jednoho stolu budou moci sedět i větší skupiny osob, ale platí, že od ostatních návštěvníků musejí být vzdáleni alespoň 1,5 metru, avšak ani tak nesmí docházet ke shromažďování osob a při vstupu do vnitřních prostor musí být pro návštěvníky umístěna dezinfekce. Vnitřní prostory restaurací budou moci být ze strany zákazníků využity pouze za účelem toalety. Nošení ochrany dýchacích cest bude stále povinné, ale v době, kdy zákazník konzumuje potraviny nebo nápoje, nebude muset mít roušku.

Podrobněji si můžete o pravidlech přečíst zde a hygienická pravidla a letáky jsou ke stažení zde.


07. 05. 2020

 

Nenašli jste co hledáte? Zeptejte se nás.

Zeptejte se

Partneři projektu

potravinarska-komora-logo
peyton-legal-logo
smartly-logo
babacek-logo