trikolora

Jaký je proces registrace a podání žádosti o podporu v programu COVID – Nájemné?

Vzhledem k tomu, že ověření identity žadatele bude probíhá prostřednictvím NIA – elektronické identity (www.eidentita.cz), pokud touto elektronickou identitou nedisponujete, provádí se registrace volbou „Registrace žadatele“ na úvodní stránce systému elektronické identity (https://info.eidentita.cz/ups/UpsZalozeni.aspx). Potřebujete znát údaje žadatele a musíte disponovat jedním z prostředků elektronické identifikace:

eObčanka: Používání eObčanky pro identifikaci uživatele vyžaduje instalaci potřebného software do PC nebo mobilního telefonu a připojení hardwarové čtečky čipu v občanském průkazu. Více informací naleznete na https://www.info.eidentita.cz/eop.

NIA ID (dříve Uživatelský účet portálu eidentita.cz):  Po registraci účtu musíte ještě daný účet na portálu eidentita.cz aktivovat, a to buď prostřednictvím eObčanky, přihlášením k datové schránce fyzické osoby (daného uživatele), nebo osobně na pobočce Czech POINT.
Více informací naleznete na www.info.eidentita.cz/ups.

Čipová karta Starcos společnosti První certifikační autorita, a.s.: Používání čipové karty vyžaduje mimo vlastnictví karty také čtečku čipových karet a nainstalovaný ovládací software SecureStore. Více informací naleznete na www.ica.cz.
Všechny výše uvedené prostředky se vydávají pouze fyzickým osobám, jakožto oprávněným držitelům, nikoli právnickým osobám. Propojení identifikované fyzické osoby s právnickou osobou nebo podnikatelem provádí následně Systém Ministerstva průmyslu a obchodu.
Prostřednictvím jednoho z výše uvedených prostředků elektronické identifikace bude v rámci registrace žadatele v systému elektronické identity založen přístup pro uživatele. V případě NIA ID, je nutné Váš uživatelský účet pro účely žádosti v programu COVID - Nájemné aktivovat.

Na výběr máte následující místa a způsoby, kde můžete aktivaci svého uživatelského účtu provést:

Aktivace prostřednictvím portálu národního bodu

Jakmile máte aktivní elektronickou identitu a jste přihlášení, můžete zahájit registraci do systému AIS MPO: https://aisportal.mpo.cz/AISPortal/default tlačítkem vlevo nahoře.


24. 08. 2020

Nenašli jste co hledáte? Zeptejte se nás.

Zeptejte se

Partneři projektu

potravinarska-komora-logo
peyton-legal-logo
smartly-logo
babacek-logo