trikolora

Co přináší podnikatelům Výzva 2 v rámci programu COVID - Nájemné?

Cílem druhé výzvy programu COVID - Nájemné, jež navazije na první výzvu, je poskytnout podporu podnikatelům provozujícím maloobchodní činnost či poskytujícím služby zákazníkům, jejichž provoz je nyni omezen vládními krizovými opatřeními, zejména tedy uzavřením jejich provozoven pro veřejnost.


Stát v rámci druhé výzva programu COVID - Nájemné podnikatelům přišpeje 50% ze základního nájemného za třetí čtvrtletí roku 2020. Rozhodným obdobím, na které je poskytován příspěvek, jsou tedy měsíce červenec, srpen a září 2020. (Pozn. Základním nájemným rozumíme nájemné bez DPH a jakýchkoliv variabilních složek, marketignových či obratových příplatků apod.)


Příspěvek bude proplácen ex post až po uhrazení nájemného žadatelem pronajímateli, žadatel tedy musí mít nájemné za měsíce červenec, srpen a září roku 2020 řádně uhrazeno, a to minimálně ve výši 50%, a toto bude i v rámci žádosti dokládat. Podpora bude poskytnuta maximálně do výše 10 mil. Kč na jednoho nájemce/žadatele.


Žádost je možné podávat od 21. října 2020 do 21. ledna 2021 do 23:59 prostřednictvím informačního systému přístupného z Portálu AIS MPO


Česká republika dne 03.11.2020 úspěšně notifikovala program COVID - Nájemné u Evropské komise. Ministerstvo průmyslu a obchodu tak může začít proplácet žádosti o příspěvek. Doporučujeme sledovat webové stránky www.mpo.cz z důvodu stále se vyvíjejících pravidel druhé výzvy programu COVID - Nájemné.


Více informací se dočtete v článku na webu PEYTON legal advokátní kancelář s.r.o.


04. 11. 2020

Nenašli jste co hledáte? Zeptejte se nás.

Zeptejte se

Partneři projektu

potravinarska-komora-logo
peyton-legal-logo
smartly-logo
babacek-logo