trikolora

Může na obalu nápoje být jako adresa provozovatele uvést virtuální adresa? Daná virtuální adresa je uvedena v živnostenském listě provozovatele a je možné na ni zasílat poštu.

Dle našeho názoru musí být na obalu potravin uvedena taková adresa provozovatele potravinářského podniku (PPP), která je shodná s umístěním jeho provozu (tedy, kde se nachází výroba, zpracování či skladování potravin – podle převažující činnosti). Nelze takovou adresu jednoznačně s ohledem na povahu činnosti určit, je možné uvádět adresu, která je zapsaná v obchodním a živnostenském rejstříku (tedy i tu virtuální).

 

Uvedení adresy sídla PPP daného produktu patří podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1169/2011, o poskytování informací o potravinách spotřebitelům, mezi obecný požadavek na označení výrobku. 

 

Adresa provozovatele je uváděna z důvodu odpovědnosti a dohledatelnosti provozu. Za informace o potravině odpovídá PPP, pod jehož jménem nebo obchodním názvem je potravina uváděna na trh. 

 

Mezi další informace, které musí být o výrobku uvedeny podle čl. 9 nařízení č. 1169/2011, patří: 

 

Další povinné údaje doplňuje zákon č. 110/1997 Sb., o potravinách a tabákových výrobcích a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů.


26. 11. 2020

 

Nenašli jste co hledáte? Zeptejte se nás.

Zeptejte se

Partneři projektu

potravinarska-komora-logo
peyton-legal-logo
smartly-logo
babacek-logo