trikolora

Vzniká pro zaměstnance nárok na krizové ošetřovné i při třetí vlně onemocnění COVID-19?

V zásadě ano, nárok na krizové ošetřovné pro zaměstnance se posuzuje podle zákona č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění, ve znění pozdějších předpisů, a podle zákona č. 438/2020 Sb., o úpravách poskytování ošetřovného v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii (dále jen „zákon č. 438/2020 Sb.“).

Nárok na ošetřovné podle tohoto zákona  č. 438/2020 Sb. mají zaměstnanci, kteří nemohou vykonávat práci z důvodu péče:

Minimální výše ošetřovného za den představuje částku 400 Kč, bude vypláceno ve výši 70 % redukovaného denního vyměřovacího základu. Ošetřovné bude vypláceno zpětně za každý měsíc trvání mimořádného opatření. Nárok na odškodné zaniká skončením zaměstnaneckého poměru.

Na základě usneseními vlády trvá zákaz osobní přítomnosti žáků v základních školách, až na výjimky dále uvedené, nepřetržitě od 21. 12. 2020 do 14. 2. 2021. V této souvislosti je však nutno upozornit, že vláda svým usnesením může zákaz prodloužit.

Provoz základních škol podle školského zákona je aktuálně podle posledního rozhodnutí vlády omezen tak, že se zakazuje osobní přítomnost žáků na základním vzdělávání v základní škole, s výjimkou:

 

Současně je nutno poukázat na skutečnost, že v předmětném období, tj. od 21. 12. 2020 do 14. 2. 2021 mohl vzniknout nárok na krizové ošetřovné z důvodu omezení provozu škol následovně:

 

Pro podání žádosti je k dispozici formulář, ve kterém oprávněná osoba vykáže dny, kdy o dítě pečovala. Formulář následně zaměstnanec předá zaměstnavateli, který údaje potvrdí a vše v elektronické podobě předá okresní správě sociálního zabezpečení.

03. 02. 2021

Nenašli jste co hledáte? Zeptejte se nás.

Zeptejte se

Partneři projektu

potravinarska-komora-logo
peyton-legal-logo
smartly-logo
babacek-logo