trikolora

Jsme zaměstnavatelem s více jak 250 zaměstnanci – musíme v rámci povinného testování testovat i prodavače a prodavačky na našich prodejnách, když jich na jedné např. jen 10?

Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 1. 3. 2021, Č. j.: MZDR 47828/2020-16/MIN/KAN, bude u takového zaměstnavatele od 3. 3. 2021 povinné testování všech zaměstnanců, kteří nesplňují výjimky dle uvedeného mimořádného opatření (homeoffice, pracovní neschopnost, dřívější prokázané prodělání onemocnění COVID-19 s časovým omezením, nepracují v rámci 7denního období na pracovišti atd.). Od 12. 3. 2021 mohou zaměstnavatelé umožnit svým zaměstnancům osobní přítomnost na pracovišti pouze v případě, že zaměstnanec prokazatelně podstoupil v posledních 7 dnech některý ze schválených testů, a jeho výsledek je negativní.

Kritérium pro povinnost testování se odvíjí od celkového počtu zaměstnanců společnosti, nikoliv od počtu zaměstnanců, kteří se nacházejí na místě některého z pracovišť, provozoven či závodů. Tedy povinnost v rámci předmětného zaměstnavatele se vztahuje na všechny zaměstnance ve výrobním závodě, v kancelářském zázemí, na prodejnách či i např. na závozníky a jiné pracovníky, kteří na pracoviště vstupují jen sporadicky. 

 

Detailnější informace ohledně povinného testování jsou k dispozici na stránkách: https://www.mzcr.cz/mimoradne-opatreni-povinne-testovani-zamestnavatele-s-ucinnosti-od-3-3-2021-do-odvolani/.

04. 03. 2021

 

Nenašli jste co hledáte? Zeptejte se nás.

Zeptejte se

Partneři projektu

potravinarska-komora-logo
peyton-legal-logo
smartly-logo
babacek-logo