trikolora

Mohu k povinnému zaměstnaneckému testování použít test, který je veřejně schválený a dostupný, ale není uveden v seznamu schválených antigenních testů a jejich distributorů poskytnutém Ministerstvem zdravotnictví?

Ke splnění testovací povinnosti zaměstnavatele vůči svým zaměstnancům musí být dle vyjádření Ministerstva zdravotnictví a Ministerstva průmyslu a obchodu použito pouze těch typů antigenních testů, které jsou taxativně vymezeny v seznamu Ministerstva zdravotnictví označujícím schválené testy a jejich distributory.

Domníváme se však, že je možné použít i jiných v souladu s právními předpisy distribuovaných a schválených testů, které mohou být používány pro samotestování s českým návodem, a to i s ohledem na zásadní nedostatek testů schválených. Zaměstnavatel ale musí dokázat, že takové testy byly řádně používány a splňuji veškeré parametry pro samotestování a pro distribuci v ČR.

Je však nutné upozornit, že při používání jiných antigenních testů mohou zdravotní pojišťovny odmítnout proplácet náklady spojené s jejich nákupem. Současně je tu riziko, že kontrolní orgán nebude souhlasit s použitím těchto testů.


V takovém případě doporučujeme spíše cestu testování od smluvního poskytovatele s povolením k testování či v rámci schválených testovacích míst.

04. 03. 2021

Nenašli jste co hledáte? Zeptejte se nás.

Zeptejte se

Partneři projektu

potravinarska-komora-logo
peyton-legal-logo
smartly-logo
babacek-logo