trikolora

Je možné udělit výjimku z povinnosti testovat zaměstnance každých 7 dní z důvodu nedostatku volných termínů v testovacích centrech a nedostatku samotestů?

Zaměstnavatel má povinnost zajistit testování svých zaměstnanců, může tak učinit pomocí antigenních center, samotestování nebo zdravotnického personálu.

Od 12.3. (250 a více zaměstnanců), resp. od 15.3. (50-249 zaměstnanců), může zaměstnavatel vpustit na pracoviště pouze zaměstnance s negativním výsledkem testu, to znamená, že může umožnit svým zaměstnancům osobní přítomnost na pracovišti zaměstnavatele pouze za předpokladu, že zaměstnanec podstoupil v posledních 7 dnech PCR test, antigenní test nebo jiný preventivní test s negativním výsledkem.

V případě, že se zaměstnavateli nepodaří zajistit testování zaměstnanců každých 7 dní, nemůže netestované zaměstnance na pracoviště vpustit, a to ani v případě, že příčinou netestování je nedostatečný počet volných termínů v testovacích centrech nebo nedostatečný počet samotestů připravených zaměstnavatelem pro zaměstnance. V krajním případě nedostatku testovaných zaměstnanců je možné, aby toto byl důvod úplného uzavření pracoviště.

09. 03. 2021

Nenašli jste co hledáte? Zeptejte se nás.

Zeptejte se

Partneři projektu

potravinarska-komora-logo
peyton-legal-logo
smartly-logo
babacek-logo