trikolora

Mohu nakoupit jako zaměstnavatel antigenní testy mimo oficiální Seznam dostupný na webu Ministerstva zdravotnictví ČR, které jsou určeny primárně pro lékaře, a pokud na sobě budou mít označení „vhodné pro samotestování“, nemusí mít výjimku a bude se na ně vztahovat proplacení 60 Kč přiznané firmách v případě využití samotestování?

Obecně platí, že podmínky pro splnění testování jsou naplněny pouze pokud dojde k testování zaměstnanců některým z antigenních testů uvedeným v tabulce Seznamu antigenních testů, která byla vypracována Ministerstvem zdravotnictví.

Seznam antigenních testů s přiznanou výjimkou je již nyní velmi široký a pokrývá téměř kompletní nabídku antigenních testů, které jsou na trhu dostupné.

Upozorňujeme, že je opravdu pečlivě kontrolovat, že nakoupené testy jsou opravdu určené pro samotestování. V opačném případě by tyto měli používat jen zdravotníci a odborné osoby.

Pro proplacení 60 Kč od zdravotních pojišťoven je potřeba nakoupit a používat antigenní testy výhradně uvedené v Seznamu. Nicméně zaměstnavatel nemusí antigenní testy odebírat od dodavatele uvedeného v tabulce, avšak nedostane pak příspěvek. Příspěvek ve výši 60 Kč na samotestování mu bude přiznán automaticky při použití antigenních testů uvedených v Seznamu nehledě na dodavatele.

12. 03. 2021

Nenašli jste co hledáte? Zeptejte se nás.

Zeptejte se

Partneři projektu

potravinarska-komora-logo
peyton-legal-logo
smartly-logo
babacek-logo