trikolora

Jak se vykládá lhůta, která stanoví, že zaměstnanec může nastoupit na pracoviště pouze, pokud v posledních sedmi dnech absolvoval test na přítomnost viru SARS CoV-2?

Výklad lhůty 7 dnů je brán jako 7 kalendářních dnů. Pokud se zaměstnanec např. otestuje v pondělí a výsledek jeho testu bude negativní, jeho další testování musí proběhnout nejpozději o týden později (tedy další pondělí, kdykoliv během dne), a to v případě, že jeho následná směna je naplánována hned na následující den, tedy úterý. Negativní test je tedy o týden později (další pondělí po pondělním očkování) celý den platný, počítá se 7 dní od dne následujícího po rozhodné události, tedy po uskutečnění testování s negativním výsledkem.  

Samozřejmě, pokud zaměstnanec přijde na „úterní“ směnu s negativním testem (klidně i z úterního rána), je tento postup možný.

V případě zvolení testování zaměstnanců zdravotnickým personálem je tedy důležité hromadné testování zaměstnanců s ohledem na jejich rozplánované směny a 7denní lhůtu dopředu vhodně naplánovat. Samoodběrové testy v tomto případě poskytují flexibilnější přístup, jelikož zaměstnanec si test může provést sám před nastoupením na svou směnu po 7 kalendářních dnech a zaměstnavateli pouze předloží čestné prohlášení o svém negativním výsledku.  

12. 03. 2021

Nenašli jste co hledáte? Zeptejte se nás.

Zeptejte se

Partneři projektu

potravinarska-komora-logo
peyton-legal-logo
smartly-logo
babacek-logo