trikolora

Náš podnik je složen z 42 kmenových zaměstnanců, 25 agenturních zaměstnanců a 4 OSVČ. Vztahuje se na nás možnost zažádat si o finanční příspěvek na testování?

Kritérium pro povinnost testování v podnicích se odvíjí od celkového počtu zaměstnanců společnosti, nikoliv od počtu zaměstnanců, kteří se nacházejí na místě pracoviště.

Mezi zaměstnance, kteří musí být testováni, se počítají i agenturní zaměstnanci, kteří jsou zaměstnavateli přiděleni a pracují osobně na pracovišti nebo osoby, které na základě jiného než pracovněprávního vztahu a současně vykonávají práci nebo obdobnou činnost na pracovišti společně se zaměstnanci zaměstnavatele (např. spolupracující OSVČ či jiné osoby, které se vyskytují pravidelně na daném pracovišti – např. coworking).

Zaměstnance agentury práce a další externí zaměstnance je nutné testovat pouze jednou za 7 dní, a to zaměstnavatelem-uživatelem, tedy netestují je primárně agentury práce.

Výše příspěvku na testování v podnicích je stanovena na 60 Kč pro zaměstnavatele, maximálně však 4 testy měsíčně na jednoho zaměstnance, agenturního zaměstnance či OSVČ bez zaměstnanců. První vyúčtování za měsíc březen bude provedeno v dubnu, zdravotní pojišťovny nyní chystají elektronické formuláře, prostřednictvím kterých bude možné o příspěvky na provedené testy žádat. Za zaměstnance bude pojišťovny o příspěvek žádat zaměstnavatel, OSVČ bez zaměstnanců žádají samy.

Dobrovolně a na vlastní náklady lze testy provádět libovolně. Na webových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu je uvedený detailní postup ohledně samotestování, více zde: Průvodce samotestováním ve firmách.

Pro přehlednost bych upozorňujeme na závazné termíny realizace testování v podnicích:

Je nutné respektovat i další regulace související s povinným testování – zejména pravidla zákoníku práce, ochranu osobních údajů a soukromí a pravidla poskytování zdravotních služeb.

12. 03. 2021

Nenašli jste co hledáte? Zeptejte se nás.

Zeptejte se

Partneři projektu

potravinarska-komora-logo
peyton-legal-logo
smartly-logo
babacek-logo