trikolora

Mohou se zaměstnanci v rámci povinného testování otestovat sami doma před nástupem na směnu?

Průvodce samotestování ve firmách vydaný MPO tuto problematiku samostatně neupravuje. Pokud jde o metodiku samotestování, výklad by z principu neměl v takovém případě odporovat možnosti testování i v domácím prostředí před odchodem do zaměstnání. Samotestování v domácím prostředí před příchodem do zaměstnání by nemělo odporovat uvedeným pravidlům pro samotestování.

Zaměstnavatel i zaměstnanci jsou však i v tomto případě povinni dodržet předepsaný postup testování, jejich včasnost a pravidelnost a další pravidla, jako například povinnost zaměstnance informovat zaměstnavatele o výsledku provedeného testu, tento doložit atd. Současně musí být zaměstnavatelem zajištěny vhodné testy a popisy postupu k jejich užití. Osoby, které jsou povinny se testovat, se mohou testovat i doma, pokud jim k tomu zaměstnavatel poskytl vhodné testy, popisy postupů a informace a výsledky jsou zaměstnavateli prokazatelně dokládány.

Osoby, pro které povinnost testování neplatí, jsou uvedené v bodu 4. výše uvedeného Průvodce. Více informací o testování je dostupných na webových stránkách MPO.

18. 03. 2021

 

 

Nenašli jste co hledáte? Zeptejte se nás.

Zeptejte se

Partneři projektu

potravinarska-komora-logo
peyton-legal-logo
smartly-logo
babacek-logo