trikolora

Jak mohou doložit absolvovaní očkování proti onemocnění COVID-19 zaměstnanci ze Slovenské republiky, když Ministerstvo zdravotnictví Slovenské republiky nevydává certifikát o očkování?

V Mimořádném opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 15. 3. 2021 č.j. MZDR 47828/2020-22/MIN/KAN je uvedena výjimka z povinného antigenního testování ve firmách v dle bodu IV. 1. a) pro osoby, které mají vystavený certifikát Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, a od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen ,,SPC“) uplynulo nejméně 14 dní, nebo od aplikace první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 14 dnů, a očkovaná osoba nejeví žádné příznaky onemocnění COVID-19.

Dle informací z Ministerstva zdravotnictví je v případě zaměstnanců ze Slovenska možné tento certifikát nahradit oficiálními lékařskými zprávami o očkování, které prokazují, že osoba očkování absolvovala, protože Ministerstvo zdravotnictví Slovenské republiky nevydává certifikát o očkování.

08. 04. 2021

 


Nenašli jste co hledáte? Zeptejte se nás.

Zeptejte se

Partneři projektu

potravinarska-komora-logo
peyton-legal-logo
smartly-logo
babacek-logo