trikolora

Podléhá finanční odměna za očkování od zaměstnavatele insolvenci uvalené na zaměstnance?

Zaměstnavatel bez dohody se zaměstnancem nebo bez výkonu rozhodnutí (exekuce) může ze mzdy srážet pouze druhy plateb uvedené v § 147 zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce. Jedná se o:

 
Zda finanční odměnu za očkování je možné započíst do srážek ze mzdy v rámci oddlužení zaměstnance, je nutno posoudit na základě toho, zda

  1. odměnu vyplácí zaměstnavatel jako bonus ke mzdě (de facto součást mzdy), nebo
  2. odměnu vyplácí zaměstnavatel jako náhradu nákladů (tedy nikoli v režimu součásti mzdy ale náhrady skutečných nákladů).

 
Pokud odměnu vyplácí zaměstnavatel jako bonus ke mzdě, v ust. § 412 odst. 1 písm. b) zákona č. 182/2006 Sb., insolvenčního zákona, jsou uvedeny tzv. mimořádné příjmy, které nejsou obvyklé či pravidelné, ale výjimečné, krátkodobé, ojedinělé či nahodilé; tzn., jedná se v podstatě o příležitostný přivýdělek. Tento příjem je dlužník povinen vydat v plné výši do insolvenčního řízení. Tedy pokud by zaměstnavatel vyplácel odměnu jako bonus ke mzdě, započítávala by se do srážek ze mzdy v rámci oddlužení zaměstnance.

Pokud odměnu vyplácí zaměstnavatel jako náhradu nákladů (tedy nikoli v režimu součásti mzdy ale náhrady skutečných nákladů), finanční plnění nespadá pod ust. § 147 zákoníku práce ani § 412 odst. 1 písm. b) insolvenčního zákona, z čehož vyplývá, že nepodléhá srážkám v oddlužení.

07. 12. 2021

Nenašli jste co hledáte? Zeptejte se nás.

Zeptejte se

Partneři projektu

potravinarska-komora-logo
peyton-legal-logo
smartly-logo
babacek-logo