trikolora

Jak má zaměstnavatel postupovat v případě, že zaměstnanci při povinném testování vyjde pozitivní výsledek?

Dle Mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví, č. j.: MZDR 461/2022-1/MIN/KAN, s účinností od pondělí 17. 1. 2022 má zaměstnavatel pouze povinnost zaslat příslušné krajské hygienické stanici (dle kraje) seznam pozitivně testovaných osob, doplněný o jejich údaje z evidence a telefonní číslo pozitivně testované osoby a to nejpozději následující den po testování formou elektronického hlášení. 

 

Následné podstoupení konfirmačního PCR testu po pozitivním antigenním testu nemůže zaměstnavatel dle opatření zaměstnanci nařídit, protože konfirmační test pozitivně testované osoby je na dobrovolné bázi. Zaměstnavatel může PCR test pouze doporučit jako rychlejší cestu návratu na pracoviště. Pokud antigenním testem pozitivně testovaný zaměstnanec PCR test nepodstoupí, musí zůstat v pětidenní karanténě. Po absolvování karantény má zaměstnanec povinnost první den na pracovišti podstoupit samotest. 

 

Žádanku na PCR zaměstnanci, který o to požádá, vystaví pracovník krajské hygienické stanice dle zaměstnavatelem zaslaného seznamu pozitivně testovaných osob.

 

Více najdete v článku od PEYTON legal zde: https://www.peytonlegal.cz/povinne-testovani-17-1-2022/.


13. 1. 2022

Nenašli jste co hledáte? Zeptejte se nás.

Zeptejte se

Partneři projektu

potravinarska-komora-logo
peyton-legal-logo
smartly-logo
babacek-logo