trikolora

Je zaměstnavatel (kterým je městské kulturní zařízení) povinen platit testy zaměstnancům pracujícím na základě dohody o provedení práce?

Mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví č. j.: MZDR 461/2022-1/MIN/KAN, které od pondělí 17. 1. 2022 zavádí povinné pravidelné testování zaměstnanců se vztahuje na všechny formy pracovněprávního vztahu – opatření se tedy týká i zaměstnanců na základě dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr (dohody o provedení práce a dohody o pracovní činnosti).

 

Zaměstnavatel má dle opatření povinnost zajistit testování všech svých zaměstnanců, do této povinnosti spadá i obstarání a placení testů, kterými se zaměstnanci budou testovat.

 

Povinnost zajistit testování zaměstnanců mají všichni zaměstnavatelé, tedy i městská kulturní zařízení. I v případě zaměstnanců pracujících na základě dohod o provedení práce u městského kulturního zařízení, má povinnost zaměstnavatel těmto zaměstnancům obstarat a platit testy (zda zaměstnavatel obdrží příspěvek na testy není relevantní).

 

Více najdete v článku od PEYTON legal zde: https://www.peytonlegal.cz/povinne-testovani-17-1-2022/.


17. 1. 2022

Nenašli jste co hledáte? Zeptejte se nás.

Zeptejte se

Partneři projektu

potravinarska-komora-logo
peyton-legal-logo
smartly-logo
babacek-logo