trikolora

Jaké jsou podmínky pro získání dotací ve výzvě programů COVID – Nepokryté náklady – Sektorová podpora?

Vláda schválila spuštění programu COVID – Nepokryté náklady – Sektorová podpora určené pro pomoc podnikatelům z oblasti cestovního ruchu, pořádání akcí a zájezdové dopravy, na které v listopadu a prosinci 2021 dopadla protiepidemická opatření.

 

Podnikatelské subjekty, jichž se bude podpora týkat, jsou konkrétně z oblastí:

• cestovního ruchu – restaurací a stravovacích zařízení, poskytovatelů krátkodobých a rekreačních ubytovacích služeb a cestovních agentur a kanceláří.

• pořádání akcí a eventů (organizátoři sportovních, kulturních, konferenčních, veletržních a dalších akcí včetně navazujících technických služeb), a

• zájezdové dopravy.    

 

Program COVID – Nepokryté náklady – Sektorová podpora je určen podnikatelům, kterým v období od 1. listopadu do 31. prosince 2021 poklesl obrat alespoň o 50 % oproti stejnému období roku 2019. Pro organizátory sportovních, kulturních a podobných akcí je pak rozhodné období 1. listopad 2021 až 28. únor 2022. Žadatelům bude poskytnuta podpora ve výši 50 % nepokrytých nákladů (70 % pro organizátory akcí), kdy maximální možná výše podpory na jednoho žadatele bude činit 1,5 mil. Kč (3 mil. Kč pro organizátory akcí).


17. 2. 2022

Nenašli jste co hledáte? Zeptejte se nás.

Zeptejte se

Partneři projektu

potravinarska-komora-logo
peyton-legal-logo
smartly-logo
babacek-logo