trikolora

Jaké jsou podmínky pro získání dotací ve výzvě programů COVID 2022 – Sektorová podpora?

Vláda schválila spuštění programu COVID 2022 – Sektorová podpora určené pro pomoc podnikatelům z oblasti cestovního ruchu, pořádání akcí a zájezdové dopravy, na které v listopadu a prosinci 2021 dopadla protiepidemická opatření.

 

Podnikatelské subjekty, jichž se bude podpora týkat, jsou konkrétně z oblastí:

• cestovního ruchu – restaurací a stravovacích zařízení, poskytovatelů krátkodobých a rekreačních ubytovacích služeb a cestovních agentur a kanceláří.

• pořádání akcí a eventů (organizátoři sportovních, kulturních, konferenčních, veletržních a dalších akcí včetně navazujících technických služeb), a

• zájezdové dopravy.    

 

Podpora v rámci programu COVID 2022 – Sektorová podpora je pro ty podnikatele (vyjma sektoru zájezdové dopravy) s poklesem tržeb za rozhodné období alespoň o 50 %, kdy budou moci za každého zaměstnance v pracovním poměru získat 500 Kč na den. Podpora bude poskytována na období od 1. listopadu do 31. prosince 2021 do maximální výše 1,5 mil. Kč.  Pro organizátory kulturních a sportovních akcí, jakož i seminářů, konferencí a veletrhů bude je rozhodné období od 1. listopadu 2021 do 28. února 2022, kdy maximální výše podpory bude činit 3 mil. Kč.


17. 2. 2022

Nenašli jste co hledáte? Zeptejte se nás.

Zeptejte se

Partneři projektu

potravinarska-komora-logo
peyton-legal-logo
smartly-logo
babacek-logo