trikolora

Jaké jsou nové programy podpory pro podnikatele ke krytí dopadů konce roku 2021?

Po schválení vládou Ministerstvo průmyslu a obchodu spustí programy na podporu podnikatelů, na které v loňském listopadu a prosinci dopadla vládní protiepidemická opatření. Pomoc se bude týkat oblastí cestovního ruchu, stravování, ubytování, prádelen, pořádání akcí a zájezdové dopravy.

Cílem programů je kompenzovat podnikatelským subjektům část ztráty a formou finanční kompenzace jim pomoci vyrovnat se s poklesem tržeb v souvislosti s protipandemickými krizovými opatřeními vlády a omezením jejich podnikání v listopadu a prosinci 2021.

Připraveny jsou programy COVID – Nepokryté náklady – Sektorová podpora a COVID 2022 – Sektorová podpora pro podnikatele z oblasti cestovního ruchu a pořádání akcí.

Pro stánkaře bude spuštěn program COVID – Adventní trhy, kdy se podpora bude odvíjet od počtu jejich stánků a dnů, kdy měl trvat adventní trh. Pro organizátory adventních trhů činí maximální výše podpory pět milionů korun.

COVID BUS bude zaměřen na zájezdové dopravcem kterým 1. listopadu do 31. prosince 2021 poklesl obrat nejméně o 50 % ve srovnání se stejným obdobím roku 2019. Jeden žadatel může získat maximálně 2,5 mil. Kč, kdy pomoc bude vyhodnocena a proplacena v 1. pololetí roku 2022.

Žádosti v jednotlivých výzvách z programů nebude možné kombinovat.


17. 2. 2022

Nenašli jste co hledáte? Zeptejte se nás.

Zeptejte se

Partneři projektu

potravinarska-komora-logo
peyton-legal-logo
smartly-logo
babacek-logo